Children’s electric car Lexus ULT-6699-2/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
430,00 ₾
🔸 Choose your desired color
| Weight | N/A |
|---|---|
| Color |
Black ,White |
Description
| Model: | ULT-6699-2 |
| Material: | ABS plastic |
| Tire material: | EVA rubber |
| Seat material: | Eco-leather + belt |
| Energy: | Battery |
| Battery: | 24V |
| Number of motors: | 2 |
| Charging time: | 3-4 hours |
| Working time: | 30–60 min |
| Number of seats: | 1 |
| Size: | 123 x 76 x 63 cm |
| Functions: |
|
| Suitable age: | 2 to 8 years old |
| Color: | White, black. |
| Max. load: | 40 kg |
| Weight: | 15 kg |
Shipping & Delivery
Order and Delivery
Orders are accepted daily during the business hours indicated on the website.
Delivery is completed within 3 business days.
The customer is required to provide an accurate address and contact information.
The company is not responsible for delayed delivery caused by incorrect information provided by the customer.
Related products
-35%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Red
White
Children’s electric car Mercedes AMG KY-6688/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-22%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Red
Children’s electric motorcycle R1250/Children’s electric three-wheeled motorcycle/Children’s electric motorcycles/Electric motorcycle for children with lights (Children’s electric car)
-17%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
White
Children’s electric motorcycle V9R/Children’s electric three-wheeled motorcycle/Children’s electric motorcycles/Electric motorcycle for children with lights (Children’s electric car)
Children’s racing electric car/Children’s racing cars with remote control/Electric car for children (Children’s racing car/Children’s electric karting)
SKU:
BTGE4
Children’s two-seater electric buggy KKL808-2/Children’s electric car/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
SKU:
KKL808-2
-29%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Red
Children’s two-seater electric car AT-1719-1/Children’s electric car/Children’s electric cars with remote control/Electric car for older children with lights and sound effects
Crazy Twist Double-sided 360° Rotating Car with Remote Control/ All-terrain Remote Control Car with Rechargeable Battery/ Remote and Remote Control Cars
SKU:
2002848
-23%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Red
White
