Children’s racing electric car/Children’s racing cars with remote control/Electric car for children (Children’s racing car/Children’s electric karting)
950,00 ₾ Original price was: 950,00 ₾.749,00 ₾Current price is: 749,00 ₾.
| Weight | 25 kg |
|---|
Out of stock
SKU:
BTGE4
Categories: Kids Electric Car, Remote Controlled Cars, Remote Vehicles, Ride-Ons & Electric Toys
Tags: ელექტრო მანქანა დისტანციური მართვის პულტზე, საბავშვო ელექტრო მანქანები
Description
| Material: | PP plastic |
| Tire Material: | EVA rubber |
| Seat material: | Leather |
| Energy: | Battery |
| Battery: | 24V7AH |
| Maximum speed: | 7 km/h |
| Number of engines: | 2 |
| Operating time: | 30–60 min |
| Number of seats: | 1 |
| Size: | 133*83*73 cm |
| Features: |
|
| Suitable age: | 2 to 8 years old |
| Color: | White |
| Max. load: | 35 kg |
| Weight: | 25 kg |
Shipping & Delivery
Order and Delivery
Orders are accepted daily during the business hours indicated on the website.
Delivery is completed within 3 business days.
The customer is required to provide an accurate address and contact information.
The company is not responsible for delayed delivery caused by incorrect information provided by the customer.
Related products
-35%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Red
White
Children’s electric car Mercedes AMG KY-6688/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-29%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Red
Children’s two-seater electric car AT-1719-1/Children’s electric car/Children’s electric cars with remote control/Electric car for older children with lights and sound effects
-27%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Yellow
CraZon Hot Rod Kids Car 4×4 Off-Road Vehicle / Off-Road Remote Control Car with Rechargeable Battery / Remote and Remote Control Cars / Radio Controlled Car / Toys
-10%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Dark red
Red
White
Electric car BJQ-X7/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-20%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Red
Electric car i7 566/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-45%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Green
