CraZon Hot Rod Kids Car 4×4 Off-Road Vehicle / Off-Road Remote Control Car with Rechargeable Battery / Remote and Remote Control Cars / Radio Controlled Car / Toys
190,00 ₾ Original price was: 190,00 ₾.139,00 ₾Current price is: 139,00 ₾.
🔸 Choose your color
| Color |
Blue ,Yellow |
|---|
| Material: | plastic, rubber |
| Speed: | Up to 20 km/h |
| Color: | Black/blue, black/yellow. |
| Management Channels: | 4 channels |
| Features: |
|
| Includes: | Box, remote control, USB cable. |
| Control frequency: | 2.4 Ghz |
| Remote control Distance: | 25 m |
| Controller element: | 2*1.5VAA element |
| Remote control element: | 2×1.5v AA (2 AA batteries for remote control) |
| Control distance: | 25 m |
| Charging time: | 3.5 hours |
| Working time: | 20-30 min |
| Suitable age: | 3+ years old |
| Size: | Box – 53×29.5×23 cm |
| weight: | 2 kg |
It helps children develop their imagination and creativity by creating new stories, while also promoting play and imitation skills. Playing with friends helps them socialize.
With a top speed of 20 km/h, it’s hard to keep up with it and almost impossible to overtake! Thanks to its fully functional design, it can easily move forward, backward, right and left, and its maneuvers allow it to constantly stay ahead of its rivals. You can drive this 1:12 USB-powered, remote-controlled 4×4 off-road vehicle to victory and share the championship with it.
Order and Delivery
Orders are accepted daily during the business hours indicated on the website.
Delivery is completed within 3 business days.
The customer is required to provide an accurate address and contact information.
The company is not responsible for delayed delivery caused by incorrect information provided by the customer.
Related products
Children’s electric quad bike XMX-607/Children’s electric quad bike/Children’s electric quad bikes with remote control/Children’s quad bike (Children’s electric car)
Crazon Drifting and Stunt Car with Roller Wheels / Stunt Jeep / Radio Controlled Monster Truck / Kids Car / Kids Cars / Remote Control Car / 360 Degree Rotating Car / Remote Control Car Crazon Drifting Car
