Children’s electric car Toyota YLT-6688/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
430,00 ₾
🔸 Choose your desired color
| Weight | N/A |
|---|---|
| Color |
Black ,White |
Description
| Model: | YLT-6688 |
| Material: | ABS plastic |
| Tire material: | EVA rubber |
| Seat material: | Eco-leather + belt |
| Energy: | Battery |
| Battery: | 24V |
| Number of motors: | 2 |
| Charging time: | 3-4 hours |
| Working time: | 30–60 min |
| Number of seats: | 1 |
| Size: | 123 x 76 x 63 cm |
| Functions: |
|
| Suitable age: | 3 to 8 years old |
| Color: | White, black. |
| Max. load: | 40 kg |
| Weight: | 15 kg |
This luxury electric car features a realistic design inspired by the 2026 Toyota Prado, a durable frame, and high-quality tires that ensure a smooth ride on a variety of surfaces. Designed for children aged 3 to 8, this electric car has two comfortable seats, allowing two children to share the fun at the same time.
Shipping & Delivery
Order and Delivery
Orders are accepted daily during the business hours indicated on the website.
Delivery is completed within 3 business days.
The customer is required to provide an accurate address and contact information.
The company is not responsible for delayed delivery caused by incorrect information provided by the customer.
Related products
-22%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Red
Children’s electric motorcycle R1250/Children’s electric three-wheeled motorcycle/Children’s electric motorcycles/Electric motorcycle for children with lights (Children’s electric car)
-20%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Red
White
Children’s electric motorcycle Yamaha R15/Children’s electric three-wheeled motorcycle/Children’s electric motorcycles/Electric motorcycle for children with lights (Children’s electric car)
Children’s racing electric car/Children’s racing cars with remote control/Electric car for children (Children’s racing car/Children’s electric karting)
SKU:
BTGE4
-27%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Blue
Yellow
CraZon Hot Rod Kids Car 4×4 Off-Road Vehicle / Off-Road Remote Control Car with Rechargeable Battery / Remote and Remote Control Cars / Radio Controlled Car / Toys
-11%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black
Blue
Electric car Mercedes-Benz FT-988/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-31%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Beige
Blue
Cream
Electric car Porsche BDL-2988-2/Children’s electric cars with remote control/Electric car for children with lights and sound effects
-15%
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Yellow
Green
